Andreas Schiffmann,musicreviews.de 05.07.2019

Die Art und Weise, wie IVAN DIMITROV seine Saiteninstrumente auf "My Colorful Dream" im Funk- und Soul-Kontext grooven lässt, ist momentan praktisch ohne Beispiel, wenn man sich im weiteren Fusion-Milieu umsieht. Dies macht das Album über die schlichtweg herausragende Performance aller Mitwirkenden zu einer Empfehlung...

http://musikreviews.de/reviews/2019/Ivan-Dimitrov/My-Colorful-Dream/

Dávid Oláh, Jazz.sk ,  31.07.2019

Vynikajúci slovenský hudobník s bulharsko-gréckymi koreňmi, huslista, skladateľ a producent Ivan Dimitrov nahral pred nedávnom autorskú novinku s názvom „My Colorful Dream“. CD "My Colorful Dream" prezentuje vynikajúcu dávku kvalitného fusionu, funku, ľudovej hudby, latina, popu a jazzu.

V prvom rade musím pochváliť vynikajúci zvuk, ktorý podľa môjho názoru prekračuje tunajšie hranice, na ktoré sme väčšinou zvyknutí.

Líder je nesmierne talentovaným multiinštrumentalistom s jasným konceptom, smerovaním a cieľom. Ide o flexibilného a rozhľadeného hudobníka s výbornou predstavou celkového soundu, čo na tomto albume potvrdil. 

https://www.jazz.sk/articles/cd-my-colorful-dream-nesmierne-vydareny-pocin-multiinstrumentalistu-ivana-dimitrova

radio Proglas,Třikrát z Proglasu: Ivan Dimitrov, 19.09.2019

Jednou z letošních novinek hudebního vydavatelství Hevhetia je album My Colorful Dream slovenského jazzového hudebníka (kytarista, houslista) Ivana Dimitrova. Představíme si je v pořadu Třikrát z Proglasu ve čtvrtek 19. září 2019 od 7.45.

Na albu My Colorful Dream jazzového multiinstrumentalisty Ivana Dimitrova účinkuje řada slovenských hudebníků a zpěváků. Jsou to například zpěvačky Anita Soul a Ivana Regešová, rapper Yvan Dimitrov ml., bubeník Martin Valihora, baskytaristé Juraj Griglák a Eugen Vizváry a další.

Ivan Dimitrov pochází z hudební rodiny. Jeho otec byl bubeníkem bulharského bigbandu, matka zpěvačka, bratr klavírista a strýc houslista a koncertní mistr symfonického orchestru v Německu.

Jako houstlista Ivan Dimitrov hostuje na albu Awakening pianisty Pavla Morochoviče a jeho tria. Jako kytarista a houslista spolupracoval na dalších nahrávkách (nejen) slovenského jazzu a rocku. Na konzervatoři v Bratislavě studoval hru na housle a klavír, soukromě studoval hru na kytaru se zaměřením na jazz.

https://hudba.proglas.cz/noklasik/jazz/barevny-sen-ivana-dimitrova/

radio Proglas Ivan Dimitrov - My ColorfuArtist Name
00:00 / 14:27